De stem van de jongeren

Het is belangrijk dat de jongeren in Geraardsbergen hun stem laten horen en kinderen en jongeren effectief gehoord worden. De jongeren hebben dikwijls heel sterke ideeën, maar weten niet altijd hoe daarmee aan de slag te gaan. De jeugdopbouwwerkers(Uit De Marge) zetten samen met hen projecten op en samen ondernemen ze actie. Enkele leuke projecten die ze al deden:

Mobiel speelplein

Jeugdopbouwwerk is al ettelijke jaren met succes actief in de buurt van onder andere de Weverijstraat. Jeugdopbouwwerker Aman spendeert er tijd, en leert zo heel wat kinderen, jongeren en gezinnen kennen. Op die manier pikt hij snel signalen en noden op, en zoekt hij samen met hen naar oplossingen.

Zo was bijvoorbeeld een aantal jaren geleden de nood aan een eigen speelplek, leuke activiteiten en wat groen groot. Hieruit ontstond het initiatief van een mobiel speelpleintje. Hiermee trok Aman samen met animatoren van binnen en buiten de wijk jarenlang wekelijks van deur tot deur om kinderen en jongeren op te halen.

Speelbos Peperkoekenhuisje

Door het gebrek aan privétuintjes en openbaar groen in de buurt van de Weverijstraat is jeugddopbouwwerker Aman samen met de buurtkinderen en -jongeren gaan zoeken naar geschikte plekken om te chillen samen.

Al snel bleek dat het Peperkoekenhuisje - een buurthuis in de Boelarestraat – alles had wat ze nodig hadden. Er werd op regelmatige tijdstippen afgesproken om te chillen, te verbinden, bij te praten. Er was echter nood aan meer, en algauw ontstond het idee om een speelbos te creëren in het verwilderde stukje bos tussen buurthuis en Zonnebloemstraat. Jeugd en leden van het buurthuis sloegen de handen in elkaar. Er werd een succesvolle crowdfunding opgestart, en samen gingen ze aan de slag. Het ontoegankelijke bosje is nu een leuk, klein maar fijn uitnodigend speelbos geworden: een win-win voor alle betrokken partijen.

Mars tegen racisme

Jeugdopbouwwerker Aman ving meermaals signalen op over racisme en discriminatie ten opzichte van jongeren, en dit omwille van hun achtergrond. Verschillende jongeren uit de buurt wilden hier paal en perk aan stellen, wilden hun stem laten horen, en zochten een manier om aan te geven dat ze dit niet ok vonden. Daarop werd met een delegatie Giesbaargse jeugd deelgenomen aan de jaarlijkse Mars tegen Racisme.

page-theme-list-overview-title